Zlatý Chrochťa
aneb Oskariáda "10 let TVM a MAON TV"
Šťáhlavy u Plzně, hotel Hájek , květen 2000
Úvodní setkání účastníků (Youtube)
Filmová Akademie TVM se sešla po 10 letech existence TVM a MAON TV, aby bilancovala. Také proto, aby odměnila celou řadu herců v 16 kategoriích a vyhlásila Zlatého chrochťu za celoživotní dílo. To vše v nádherném prostředí hotelu Hájek, za použití nejmodernější audiovizuální techniky. V každé kategorii byli nominováni 4 herci, ze kterých Akademie vybrala vždy jedince či dvojici, která si odnesla Zlatého chrochťu.
Nejprve však přivítali naše herce průvodci naším programem - Mína Tílková a Jarek Jeben.
A nyní již nominace v jednotlivých kategoriích:
1. Nejlepší zpěv: a) Zbyněk-Nelson Mandelinka, b) Radka a Míra M. - Politická píseň Bořislav, c) Martin H. - Ozaistná umelkyňa Hviezdioslavová, d) Martin K. - Pravda vítězí
Vítězem kategorie se stal : Martin H.
2. Nejrealističtější projev: a) Hanka N. - Feťácké doupě, b) Zdeněk H. - Lovy beze zbraní, c) Petr U. - Luční bouda 2, d) Renata M. - UFO
Vítězem kategorie se stala : Hana N.
3. Nejlepší kaskadér: a) Jaroslav P. - Survival, b) Patrika Ř. - Gerontfest, c) Martin K. - videoklip Plíseň, d) Lucie S. - Klíče od pevnosti Boyard
Vítězem kategorie se stala : Lucie S.
4. Nejlepší maska: a) Markéta B. - krém MAON, b) Klára D. - Gerontfest, c) Radka a Míra M. - UFO, d) Martin K. - postižený leprou
Vítězem kategorie se stali : Radka a Míra M.
5. Nejlepší sportovec: a) Marta J. - orientační běh, b) Irena Ž. - Cvičme v rytme, c) Pavla B. - Klíče od pevnosti Boyard, d) Petr U. - hermafrodit
Vítězem kategorie se stala : Irena Ž.
6. Největší úlet: a) Ondra B. - hladový brouk, b) Markéta B. - letní běžkařka, c) Míra M. - Ufon, d) Martin K. - nahý sportovec
Vítězem kategorie se stal : Ondra B.
7. Nejlepší balet: a) Romana J. - Červený šátečku, b) Dáša K. - lesní balet s maskou, c) Miroslav V. - tetička na svatbě, d) Miroslav S. - Rusalák
Vítězem kategorie se stal : Miroslav S.
8. Nejlepší projev: a) neznámý muž - neuvěřitelné skutečnosti, b) Marta J. - vědkyně z Tahiti, c) Martin K. - bezdomovec na Bahně, d) Hana J. - moderátorka pořadu Lékař a vy
Vítězem kategorie se stal : Martin K.
9. Nejlepší komentátor: a) Petr Ha. - sportovní komentátor TN, b) Renata M. - Žito, c) Luboš J. - Husí farma, d) Míra M. - zpravodaj vlakového štěstí
Vítězem kategorie se stala : Renata M.
10. Nejlepší klip: a) Jan K. - Točí se točí, b) Dáša K. - Mám jednu ruku dlouhou, c) Renata M. - Stromy, d) Martin K. - Plíseň
Vítězem kategorie se stal : Martin K.
11. Nejlepší kostým: a) Irena Ž. - Ježibaba, b) Pavla Bowes+ Kamila V. - saň, b) Romana J. - hajzlbába, d) Jan Š. - brouk odpaďák
Vítězem kategorie se staly : Pavla B. a Kamila V.
12. Nejlepší reklamní role: a) Zbyněk J. - Azuritek, b) Tomáš K. - Lakatošův privatizační fond, c) Dáša K. - Lupamin Wash and Go, d) Romana J.+ Petr H. - Fond chudoby a totální bídy
Vítězem kategorie se stali : Tomáš K. a Dáša K.
13. Nejlepší davová role: a) Irena Ž.+ Pavla B. - fanynky, b) Martin H. - tetička na svatbě, c) Marta J. - obyvatelka Čečenska, d) Ondra B. - Politická píseň
Vítězem kategorie se stala : Marta J.
14. Nejlepší akční hrdina: a) Tomáš K. - mafián, b) Jonathan B. - Odysseův bojovník, c) Romana J.+ Petr H. - film Konto, d) Petr U. - mandarin
Vítězem kategorie se stal : Jonathan B.
15. Nejlepší herecký výkon: a) Madonna - film Evita, b) Zbyněk J. - Rusalka, c) Martin K. - reklama Odysseus, d) Romana J. - vysloužilá fotomodelka
Vítězem kategorie se stal : Zbyněk J.
16. Cena za celoživotní dílo: Petr M.
V přestávkách mezi jednotlivými bloky při udělování Zlatých chrochťů zpestřil svým vystoupením kouzelník Petr M., nevšední módní přehlídku provázela slovem Renata M., vítěze soutěže "O nejlepší účes" vyhlásil Jonathan B. a uměleckou tečkou na závěr večera byl orientální tanec Hanky N.
Během večera bylo shlédnuto 70 filmových ukázek z tvorby TVM.
Bylo uděleno 18 Zlatých chrochťů v 16 hlavních kategoriích.
Keramické sošky byly vyrobeny firmou HES KERAMIKA.
Na brzkou shledanou a další akce se těší Váš štáb TVM!!!
Soutěžní kategorie, pokyny pro hosty, syndikáty:
Štáb:
Režie večera: | Petr Hoferka, Romana Janatová, Markéta Blahová |
Kamera: | Petr Hoferka |
Produkce: | TVM, MAON TV |