TVM

 

Úvod

Historie

Herci

Akce

Kontakty

 

Akce ROH

Hotel Panorama, Deštné v Orlických horách, červen 2018

Premiéra: Praha, Hostinec Ve mlýně, 10.11.2017

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

Akce ROH (HQ)

Mimořádný stranický úkol   (HQ)

Perličky z natáčení  (HQ)

Trailer   (HQ)

 

Obsah filmu

Akce ROH Akce ROH

 

Schůze vedení místního podniku. Okresní tajemník seznamuje přítomné s požadavkem krajského tajemníka na splnění Odznaku zdatnosti.

Akce ROH Akce ROH  

 

Všichni jsou nadšeni... Kromě soudružky Zadrhelové... Ta odmítá, aby na jejich daču kdokoliv z těch obyčejných lidí jel...

Akce ROH Akce ROH

 

Nic netušící rekreanti přicházejí nadšeně k nádherné chatě, zde je uvítá politruk a pozve nadšené účastníky na seznamovací večírek.

Akce ROH Akce ROH

 

A zde se také poprvé dovědí, že budou plnit Odznak zdatnosti a že soudružka Zadrhelová je pracovně vytížena a nedorazí. Zděšení účastníků je přerušeno uvítáním pěvecké hvězdy Simonky Nápravníkové, která zazpívá jeden ze svých největších hitů - Disko těla. Ale nebyla by to pravá zábava, kdyby neskončila pořádnou rvačkou...

 

Akce ROH Akce ROH

 

Je ráno. Politrukova píšťalka volá k ranní rozcvičce. Ospalí účastníci pomalu vylézají z pokojů a trousí se na ranní hygienu... Následuje ranní rozcvička, na které jsou rekreanti instruováni o novém způsobu podávání snídaní- o švédských stolech.

Akce ROH Akce ROH

 

Pak ale všichni zažijí dvojité nemilé překvapení... Švédský stůl totiž vůbec ničím švédský stůl nepřipomíná a to málo, co na stole zbylo, pojídá - soudružka Zadrhelová, která si nemohla nechat akci ujít a přijela také.

Akce ROH Akce ROH

 

Dokonce se neštítí vyměnit slepé patrony za ostré, atrapu granátu za pravý granát a dokonce si s sebou ze skladu odnáší bojovou látku Yperit. Protože cvičení, které je na ubohé rekreanty nachystáno, nebude jen JAKO, ale bude DOOPRAVDY.

Akce ROH Akce ROH

 

Jako první ještě s písní na rtu dorazili na stanoviště protichemické ochrany. Během 30 sekund se musí obléknout do pláštěnek, igelitových pytlílků, masek a vyrazit do zamořeného území. Tady je ale čeká ještě větší pohroma- soudružka Zadrhleová, která mezi rekreanty vrhá bojovou otravnou látku Yperit.

Akce ROH Akce ROH

 

Všichni nekompromisně padají k zemi a aktivuje se zdravotnická služba. Pohled na padlé je žalostný...

Akce ROH Akce ROH

 

Jiná skupina při nácviku střelby zjišťuje, že náboje jsou ostré. Dochází k četným zraněním účastníků výcviku. Příslušník VB o vzniklé nebezpečné situaci informuje nadřízené a opět je zapotřebí rychlé zdravotnické pomoci.

Akce ROH Akce ROH

 

Skupina nacvičující chování při atomovém výbuchu není ušetřena. Soudružka Zadrhelová nic nenacvičuje JAKO. Tady zdravotnické pomoci již nebylo třeba...

Akce ROH Akce ROH

 

Stanoviště hodu granátem. Po úvodní instruktáži každý vrhá dvakrát. Výsledky ale nejsou vůbec dobré... Soudružka Zadrhelová vyzve k ukázkovému hodu politruka.

Akce ROH Akce ROH

 

Ten si vybere granát a netuší, že munice je pravá. Atrapu granátu vyměnila sama soudružka Zadrhelová za pravý... Následuje ukázkový vrh... křík...výbuch... Po soudružce Zadrhelové na místě, kde původně stála, zbyly jen její typické brýle...

Akce ROH Akce ROH

 

Konec cvičení. Zdecimovaní účastníci se šourají do cíle. Okresní tajemník jásá, Odznak zdatnosti je splněn, gratuluje politrukovi. Kde máte soudružku Zadrhelovou? - otázka zůstává bez odpovědi...

Akce ROH Akce ROH

 

Závěrečný večírek. Okresní tajemník uděluje přeživším účastníkům odznáčky zdatnosti. Nikdo však jeho nadšení nesdílí, a tak on je jediný, kdo si závěrečný věčírek užívá...

Akce ROH Akce ROH

 

Zasedání Krajského výboru. Krajský tajemník předává za splnění cíle- získání Odznaku zdatnosti- okresnímu tajemníkovi... vlaječku ROH...

 

Dotáčka

Akce ROH Akce ROH

 

20:17 hodin. Suterén zotavovny ROH. Konečně jde... Politruk netuší, proč tu na něj soudružka Zadrhelová čeká. Není to žádná náhoda...

Akce ROH Akce ROH

 

Mám pro vás Mimořádný stranický úkol. Čtětě!... Politruk nevěří vlastním očím! to přeci nemohl nikdo nařídit!! Je tam ale razítko samotného krajského tajemníka... Co rodina? Na to se strana neptá... Ale na ty, co si dobře plní své úkoly, strana dobře pohlédne... Dveře se zabouchly...

Akce ROH Akce ROH

 

...A zvrací, a zvrací a zvrací. Manželka objevuje svého manžela v hrozném stavu. Cítím se jako přejetý, několikrát... Po čem to asi má? Že by se na tom večírku tak ožral???

 

Akce ROH

 

Natáčení

V pátek 15.6.2018 se sjíždějí herci do hotelu Panorama v Deštném v Orlických horách. Cesta je velmi dramatická, dlouhá, samá uzavírka. Ještě že jsou pokojíčky v hotelu volné.

V sobotu 16.6. je slunečno, natáčení začíná. Výhodou je, že se nemusíme nikam přesunovat, vše je v místě natáčení. Začínáme venkovními scénami, zapojujeme i efekty, dýmovnice, využíváme i vedlejšího objektu s jídelnou a kuchyní. Krize přichází v poledne, sluníčko opravdu hřeje a nácvik hodu granátem na zarostlém volejbalovém hřišti nad hotelem je skutečně náročný a zdlouhavý.

Večer přichází na řadu scény v interiérech, švédské stoly, seznamovací a rozlučkový večírek.

Děkujeme Patrice a Filipovi za krásné místo k natáčení, hotel skutečně vypadá jako objekt ROH z 80. let - posuďte sami.

 

Akce ROH Akce ROH Akce ROH
Akce ROH Akce ROH Konto

 

Akce ROH
Akce ROH
Akce ROH
Akce ROH Akce ROH Akce ROH

 

Konto

 

Premiéra filmu:

V sobotu 10.11.2018 se konal 7. šifrovaný orientační závod TVM po Praze, tentokrát v oblasti Podolí a Braníka. Z cíle závodu pak závodníci přejeli do Hostince Ve mlýně na Libuši. Jedná se o velký prostor nad hostincem, s vlastním výčepem, prostorným sálem a malým pódiem.

 

Akce ROH Akce ROH Akce ROH
Akce ROH

 

Po doběhnutí závodníků a občerstvění byl zahájen večer úvodním slovem a pak již následovalo vyhlašování výsledků 7. šifrovaného orientačního závodu TVM. Takhle byli vítězové a účastníci zachyceni kamerou:

 

Akce ROH Akce ROH Akce ROH
Akce ROH Akce ROH Akce ROH
Akce ROH Akce ROH Akce ROH
Akce ROH Akce ROH Akce ROH

 

Výsledky orientačního běhu - stáhni zde (.xlsx)

Premiéra - 1.část (vyhlášení vítězů)  (HQ)

 

Následovala premiéra filmu Akce ROH, nejprve však proběhlo malé proškolení Jak správně tleskat (s. Petr), pak již průvodce večerem (ZJ) uvedl s. Tomáše, který přednesl hlavní projev. Potlesk ještě neutichl, a už následuje přídavek: Mimořádný stranický úkol. Jde o krátkou dotáčku v režii Tomáše K., a je to skutečné překvapení i pro většinu herců. Po skončení promítání následuje malá Diskotéka 80. let. První vystupuje známá zpěvačka z filmu Simonka Nápravníková (Romana) a následují další hvězdy- Kája Gott (Tomáš K.), Standa Hložek (Petr M.) a Péťa Kotvald (Tomáš K.), Hanička Zagorová (Lenka H.)...

Akce ROH Akce ROH Akce ROH
Akce ROH Akce ROH Akce ROH
Akce ROH

 

Velkou událostí pak bylo přání našim oslavencům- Martinovi a Tomášovi. Závěr večera obstarala skupina Taurus (Deep Purple Revival) s bubeníkem Danem H.

Akce ROH Akce ROH Akce ROH

 

Premiéra - 2.část (premiéra filmu)  (HQ)

 

OBSAH DVD a BD:

Možnost přepnutí na prostorový zvuk, BD disk ve vysokém rozlišení je možné přehrát ve stolním blu-ray přehrávači, PS4 nebo PC s blu-ray mechanikou a nainstalovaným blu-ray přehrávačem. DVD pak standardně v DVD přehrávači nebo PC se standardním vybavením.

1. Film Akce ROH

2.Mimořádný stranický úkol

3. Perličky

4. Trailer

5. Fotoalbum

 

Návod pro ty, kterým se nepodařilo spustit DVD:

1. Vložte DVD do počítače, zrušte přehrávání a pak otevřete Tento počítač, najděte DVD jednotku v seznamu externích zařízení a otevřete soubory ve složce  VIDEO_TS  , najděte soubor   VTS_02_1.VOB  a poklepáním spusťte v jakémkoliv windows přehrávači.

2. Pomocí přehrávače VLC player:

- otevřít VLC player
- nalevo ve sloupku je ZAŘÍZENÍ a hned pod tím DISKY
- zvolit písmeno disku a počkat na načtení DVD

3. Přehrajte si film klepnutím na odkaz na Youtube.

 

Plakát k filmu najdete zde (.jpg) Akce ROH

Scénář k filmu najdete zde (.docx)

Fotky na Rajčeti zde

 

OBSAZENÍ:

Politruk
Tomáš K.
Okresní tajemník
Petr M.
Soudružka Zadrhelová
Romana S.
Členové Okresního výboru
Borek M., Martin K., Tomáš K.
Krajský tajemník
Petr H.
Kuchařka
Lucie S.
Topič
Filip Ř.
Účastníci zájezdu
Markéta B., Ondra B., Dan H., Bára S., Simona M.
Zdravotníci
Patrika Ř., Anička K., Lenka H., Hanka L.
Pionýři
Štěpán K., Michal B., Jirka B.

 

Kostýmy a rekvizity
TVM
Hudba
Jan Smolka st.
Texty písní
Borek Müller
Kamera
Petr Hoferka, Romana Smolková
Pomocná režie a skript
ZJ
Režie
Romana Smolková

 

Borek Müller